Price: £224.98
| Material | Aluminum |
| Batteries Included | Yes |
| Resolution | 4K |
| GPS | Yes |
| Color | Sky Blue |
| Control Method | Remote |
| Connection Method | Wireless |
| Battery Type | AA Battery |
| Sensor Size | 1/1.5" |
| Drone Features | Long Battery Life |
| Battery Life | 40min |
| Flight Type | Fixed-wing Drone |
| Camera Features | 4K HD Video Recording |
| Power Supply | USB or other DC power connection |
| Operator Skill Level | Intermediate |
| SKU | se251220163203637238950 |
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.