Author: m***a
Date:
Review: Very cute, will buy again!
Color: Coffee
Size: one-size
Price: £2.99
Original Price: £3.49
The brow game is a serious one and we don't mess around! That's why we created this perfect dual-ended pencil to help you with all your brow needs. The ultra-fine end defines and shapes your arches, while the comb grooms and blends. The best part? The formula is long-lasting, smudge proof, and waterproof so your brows look shaped and pretty at all times!
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Fragrance-Free |
| Color | Dark Brown |
| Finish | Matte |
| Texture | Pencil |
| Type | Eyebrow Pencil |
| Height | 15.6 cm |
| Length | 2.8 cm |
| Net Weight | 0.3 g |
| Width | 2.2 cm |
| SKU | sbbeauty03190909118 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://m.shein.co.uk/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 4289331 people said the quality is very good!
Author: m***a
Date:
Review: Very cute, will buy again!
Color: Coffee
Size: one-size
Author: R***e
Date:
Review: my go to brow pencil I love it
Color: Dark Brown
Size: one-size
Author: a***5
Date:
Review: greatttt, using it every day now
Color: Light Brown
Size: one-size
Author: i***i
Date:
Review: Very beautiful and very satisfied, highly recommend it ,it’s sharp and very good colour, also the amount of it is a lot , the colour suits dark skin and light skin both🎁🎁🎁PLEASE PLEASE LIKE MY REVIEW ❤️❤️❤️
Color: Coffee
Size: one-size
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.